Popraw jakość snu, aby wypoczętym i pełnym energii rozpocząć nowy dzień. Niech zdrowy sen będzie gwarancją dobrego samopoczucia po przebudzeniu.

Organizm ludzki po całym dniu pracy wymaga czasu regeneracji, który odbywa się podczas spoczynku. Dla prawidłowego odpoczynku istotna jest nie tylko długość snu, ale i jego jakość.

Liczne badana dowodzą, iż w przypadku zamkniętych drzwi i okien w sypialni stężenie CO2  przyrasta 6-8 krotnie w ciągu nocy, znacznie przewyższając odpowiadające normy. Skutkuje to brakiem odpowiedniego wypoczynku oraz zmęczeniem dnia następnego. Według badań może się to wiązać nawet ze zjawiskiem bezdechu sennego, bólami głowy oraz innymi konsekwencjami natury zdrowotnej.

Nieprzerwany sen jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania fizjologicznego oraz psychicznego organizmu ludzkiego. Hałas może powodować trudności w zasypianiu, wielokrotne wybudzenia, zmiany architektury snu, prowadzące do pogorszenia jego jakości. Narażenie na nocny hałas ma wpływ również na następstwa, które uwidoczniają się następnego dnia po przebudzeniu takie jak zmęczenie, zły nastrój, zmniejszona wydajność pracy.

System Espirio® na bieżąco monitoruje zmienne parametry środowiskowe takie jak poziomy zanieczyszczeń powietrza: stężenia dwutlenku węgla (CO2), pyły zawieszone (PM10, PM2.5), lotne związki organiczne (VOC), poziom hałasu, oświetlenie czy wilgotność i temperaturę powietrza.

Zadbaj o prawidłową jakość snu, aby w pełni sił z dobrym samopoczuciem rozpoczynać każdy kolejny dzień!