Znajdź swój przepis na relaks. Po ciężkim dniu zapewnij sobie właściwe warunki do odpoczynku. Sprawdź czy wybrane przez ciebie miejsce jest oazą ciszy i spokoju.

Sytuacje wywołujące reakcje stresowe napotykają ludzi w rozmaitych sytuacjach życiowych, a przewlekle działający stres przyspiesza proces starzenia się organizmu w konsekwencji skracając nasze życie o kilka lat. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o zapewnienie sobie warunków do odpowiedniego odpoczynku.

Współcześni ludzie spędzają ponad 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych, w których panuje specyficzny mikroklimat, dość często odbiegający od optymalnego. Dlatego do zapewnienia sobie warunków do relaksu należy zadbać o jakość powietrza, odpowiednie oświetlenie czy wyciszenie.

Jedną z najczęstszych reakcji na hałas jest reakcja stresowa, która obejmuje szeroki zakres negatywnych uczuć, w tym, niepokój, niezadowolenie czy irytację. Indywidualna reakcja na hałas zależy nie tylko od poziomu narażenia, ale także od czynników kontekstowych, sytuacyjnych i osobistych. Może inicjować fizjologiczne reakcje stresowe, które, jeśli są długotrwałe, mogą wywołać rozwój chorób sercowo-naczyniowych.

System Espirio® na bieżąco monitoruje zmienne parametry środowiskowe takie jak poziomy zanieczyszczeń powietrza: stężenia dwutlenku węgla (CO2), pyły zawieszone (PM10, PM2.5), lotne związki organiczne (VOC), poziom hałasu, oświetlenie czy wilgotność i temperaturę powietrza. Zadbaj o odpowiednie warunki do wypoczynku, które pozwolą ci się wyciszyć po pełnym stresu dniu!