Co w otoczeniu graczy komputerowych wpływa na ich wydajność i komfort?

Gry na komputerze to nie tylko fantastyczny sposób na rozrywkę i odpoczynek. Alternatywne wizje świata, przygoda, wyzwania, rywalizacja, ucieczka od stresu, … Możliwość doskonalenia umiejętności, przydatnych w życiu codziennym i rozwój kreatywności. Każdy znajdzie coś dla siebie. Z gier możemy czerpać czystą radość ale równolegle traktować je profesjonalnie i zarobkowo.

O co powinien zadbać każdy z graczy, aby maksymalizować pozytywne efekty takiej aktywności?

Oczywisty jest sprzęt. Wydajny komputer, monitor, klawiatura, mysz i inne urządzenia wpływają na jakość doznań i lepsze doświadczenie. Komfort zapewnia nam właściwa ergonomia krzesła, biurka, ustawień monitora. Unikamy problemów z kręgosłupem, wzrokiem – generalnie zdrowiem.

Oprócz powyższych oczywistości, niejednokrotnie bardzo kosztownych, zapominamy o równie istotnych parametrach otaczającego nas środowiska.

Brak odpowiedniego oświetlenia prowadzi do zmęczenia oczu i problemów z widocznością.

Hałas i ponadnormatywne zdarzenia akustyczne wpływają negatywnie na potrzebę spokoju i prywatności. Wielogodzinne przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu, przesyconym nadmiarem dwutlenku węgla, ogranicza zdolności do podejmowania szybkich i trafnych decyzji, zaś nieodpowiednia temperatura i wilgotność powietrza wpływają destrukcyjnie na stopień skupienia.

Monitoruj i optymalizuj otaczające gracza środowisko. Postaw kropkę nad „i” i zadbaj o pozostałe, równie ważne jak dobry komputer rzeczy, które warunkują osiągnięcie sukcesu w grach.

Espirio – niech moc będzie z wami 😊